Yanak ve Yüz Dolgusu

Yanak ve Yüz Dolgusu

Estetik amaçlı Dolgu uygulamaları son derece güvenli olan "Hyalüronik Asit" maddesi ile yapılmaktadır.

Hyalüronik asit, yüzdeki derin kırışıklıkların düzeltilmesinde ve derin yara izlerinin düzeltilmesinde sıkça kullanılır. Alerjik olmaması nedeniyle uygulama öncesi test enjeksiyonuna gerek yoktur. Hızlı olması ve tedavi sonucunun hemen alınabilmesi en büyük avantajları arasındadır. İğne ile verilen materyal tedavi sonrası 6-8 ay içerisinde emilerek vücuttan atılır bu nedenle tekrarı gerekir. Tekrarlayan uygulamaların hastada zararlı bir etkisi oluşmaz.

Dolgu Maddesi (Hyaluronik asit)

Deri destek dokusunun % 90′ını su oluşturur. Doku içinde suyu tutan ana madde bir şeker türevi olan hyalüronik asittir. Yani hyalüronik asite doku şekeri demek mümkündür. Yaşlanan deride hyalüronik asit miktarı azalır. Bunun sonucu olarak derinin su tutma kabiliyeti de düşer. Sonuç olarak deride kırışıklıklar belirir. Aslında derinin yaşlanması kuruma ile birebir ilişkilidir.Hyalüronik asit tüm canlılarda bulunur ve aynı moleküler yapıya sahiptir. Sentetik ortamda elde edilen (NASHA) hyalüronik asit insan dokusu ile %99.9 saflıkta tuzlu suyla doyurulmuş, enjektöre çekili formda uygulamaya hazır ürünler olarak kullanılmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilme nedenleri, daha önce uygulanan kollajen enjeksiyonlarında karşılaşılan alerjik sorunların görülmemesi, uzun süreli kırışıklığı azaltıcı etkisi ve derinin su tutma kabiliyetini yeniden sağlamasıdır.

  • Kaş arası çizgileri
  • Kaz ayakları
  • Alın çizgileri
  • İnce çizgiler
  • Boyun çizgileri
  • El sırtı
  • Burun dudak katlantısı

Dolgu uygulamaları nasıl yapılır?

Uygulamalar krem anestezi ile yapılmaktadır. Sadece dudak uygulamalarında blok anestezi uygulanmaktadır. Diğer bölgelerde uygulama sonrası gelişen kızartı ve şişlik 1-2 saatte düzelmektedir.

Site İçi Arama
Randevu ve Bilgi İçin Arayın 0544 780 20 20