Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Estetik amaçlı Dolgu uygulamaları son derece güvenli olan "Hyalüronik Asit" maddesi ile yapılmaktadır.

Hyalüronik asit yüzdeki derin kırışıklıkların düzeltilmesinde, dudakların kalınlaştırılmasında ve derin yara izlerinin düzeltilmesinde sıkça kullanılır. Özel enjektörler içerisinde bulunan materyal ince bir iğne ile tedavi edilecek bölgeye verilir. Alerjik olmaması nedeniyle uygulama öncesi test enjeksiyonuna gerek yoktur. Hızlı ve tedavi sonucunun hemen alınabilmesi en büyük avantajları arasındadır. İğne ile verilen materyal tedavi sonrası 6-8 ay içerisinde emilerek vücuttan atılır bu nedenle tekrarı gerekir. Tekrarlayan uygulamaların hastada zararlı bir etkisi oluşmaz.

Dolgu Maddesi (Hyaluronik asit)

Hyalüronik asit tüm canlılarda bulunur ve aynı moleküler yapıya sahiptir. Sentetik ortamda elde edilen (NASHA) hyalüronik asit; insan dokusu ile %99.9 saflıkta tuzlu suyla doyurulmuş, enjektöre çekili formda uygulamaya hazır ürünler olarak kullanılmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilme nedenleri; daha önce uygulanan kollajen enjeksiyonlarında karşılaşılan alerjik sorunların görülmemesi, uzun süreli kırışıklığı azaltıcı etkisi ve derinin su tutma kabiliyetini yeniden sağlamasıdır.

Dudak dolgusu uygulamalarında dolgu maddesinin kullanıldığı alanlar
  • Dudak kalınlaştırılması
  • Dudak konturlama
  • Dudak şekillendirme
  • Burun dudak katlantısı

Dolgu uygulamaları nasıl yapılır?

Dudak dolgusu uygulamalarında blok anestezi uygulanmaktadır. Dudak uygulamalarından sonra 24 saat süren bir şişme olabilmektedir. Uygulama sonrası gelişen kızarıklık ve şişlik 1-2 saatte düzelmektedir.

Site İçi Arama
Randevu ve Bilgi İçin Arayın 0544 780 20 20