Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği

Burun ucu burnun genel görünümünü çok etkileyen bir kısımdır. Burun ucunda en yaygın görülen şekil bozuklukları ise şunlardır: Burun deliği asimetrisi, burun ucu genişliği, burun ucu düşüklüğü, mandal ile sıkıştırılmış gibi duran burun ucu gibi çeşitli deformiteler sayılabilir. Burun ucu estetiği kemik yapıya dokunulmadan sadece burnun uç kısmındaki kıkırdak ve yumuşak doku üzerinde işlem yapılır.

Burun ucu estetiği kimler için uygundur?

Burun ucu estetiği operasyonu yaptırmak isteyen hastanın mental ve psikolojik açıdan sağlıklı, anatomik açıdan ise gelişimini tamamlamış olması gerekir. Kemik gelişiminin tamamlanması ise kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortalama 16-18 yaş arasında tamamlanır. Bazı acil durumlarda örneğin doğumsal ya da travma sonrası anomalilerde bu yaş sınırı daha erken tarihlere alınabilir.

Burun ucu estetiği ile neler yapılabilir?

Burun ucu estetik operasyonları ile burun ucundaki düşüklük, asimetri, eğrilik, ters V deformitesi, burun ucun basıklığı, burun deliklerinin fazla görünmesi ya da burun ucunun aşırı uzun olması gibi bütün şekil bozuklukları ve orantısızlıklar giderilebilir. Burun ucu daraltılabilir, genişletilebilir, küçültülebilir, büyütülebilir, kaldırılabilir, indirilebilir ya da burnun ucu ile üst dudak arasındaki açı değiştirilebilir. Burun ucundaki her türlü şekil bozuklukları değiştirilebilir, burun deliği asimetrisi ya da burun deliği küçültmesi yapılabilir. Böylece burun ucunun hem estetik hem de işlevsel açıdan sağlıklı ve doğal hale gelmesi sağlanabilir.

Randevu ve Bilgi İçin Arayın 0544 780 20 20