Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği

Revizyon burun estetiği, daha önce ameliyat edilmiş olan bir burnun hem biçim hem de işlevini onarmak için tasarlanmış bir cerrahi prosedürdür. Birçok kişi birincil burun estetiğinin ardından burnundan zor nefes alabilir ya da yeni burun şeklinin estetik açıdan görünümünden memnun olmayabilir. Birçok hasta bu sebeplerden dolayı birden fazla da başarısız estetik operasyon geçirmek durumunda kalabilir. Burun estetiği, tüm plastik cerrahi prosedürlerinin en zor olanı olduğundan, ikincil ameliyatlara büyük ihtiyaç duyulabilmektedir. Ayrıca, bu prosedür primer rinoplastiden çok daha karmaşık bir prosedür olma eğilimindedir ve bu da hastaların yeterince nitelikli ve deneyimli bir cerrah bulmalarını zorunlu kılar.

Revizyon burun estetiği kimler için uygundur?

Revizyon buru estetiği için en uygun adaylar; gerçekçi beklentilerini olan ve daha önce yapılan burun estetiği işleminin sonuçlarından memnun olmayan fiziksel olarak sağlıklı erkekler ve kadınları kapsar.

Revizyon burun estetiği ile neler yapılabilir?

Revizyon rinoplastisi burun köprüsündeki fazlalık olan kemik ya da kıkırdağı kaldırmak için basit bir prosedürden burnun kompleks revizyonuna kadar değişebilir. Revizyon burun estetiği, çok fazla doku çıkarılarak talihsiz deformiteye sahip olan kişiler üzerinde de gerçekleştirilir. Bu hastalar genellikle revizyon burun estetiği için en zor tip olarak kabul edilmektedir. Bu gibi ameliyatlar, gerekli olabilecek kıkırdak, kemik ve fasiyanın geri getirilmesi için kulak ya da kaburga bölgesinden elde edilen doku greftlerinin kullanılmasını gerektiren uzun ve karmaşık işlemlerdir. Buna ek olarak, cilt ve yumuşak doku kaybı, yara izi, genişlemeye direnç ve yüzey düzensizliklerine bağlı olarak ameliyatın başarısı kişiye göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle revizyon burun estetiği vakalarında elde edilebilecek sonuçlar hakkında gerçekçi olunması gerekir.

Revizyon burun estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Revizyon burun estetiği prosedürü primer rinoplastiden daha az ağrı ve morarma içerir. Hastaların yaşadığı rahatsızlıklar hafif ağrı kesici ilaçlarla kontrol edilebilir. Atel ve dikişler genellikle altı ila yedi gün içinde alınır. Az da olsa çürüme ve şişme meydana gelir ve çürüklerin çoğu onuncu gün boyunca azalsa da, şişme olaylarının tamamının geçmesi bir yıla kadar sürebilir. Çoğu hastalar yaklaşık bir hafta içinde işine geri dönebilirler. Ancak iki ila üç hafta boyunca daha yorucu aktivitelerden kaçınılması gerekecek. Hastalar burunlarını çarpacakları veya sarsacakları aktivitelerden uzak durmalıdır. Sekiz hafta güneş ışığı almaktan kaçınmalıdırlar.

Her cerrahi türünde olduğu gibi, revizyon burun estetiğiyle de ilgili potansiyel komplikasyonlar vardır. Bunlar olumsuz anestezi reaksiyonları, yavaş iyileşme, enfeksiyon, kanama, konjesyon, burun akıntısı olarak sayılabilir.

Randevu ve Bilgi İçin Arayın 0544 780 20 20